zamknijzamknij
zamknij
biuletyn informacji publicznej strona główna
     
__
Gmina Chmielnik
Urząd Gminy Chmielnik
Portal e-usług oświatowych
Sprzedaż lub dzierżawa nieruchomości
Aktualności
Realizacja zadań przy udziale środków zewnętrznych
__
Sołectwa
Jednostki organizacyjne gminy
MKS - Międzygminna Komunikacja Samochodowa
Podkarpacki portal turystyczny
Ogłoszenia
LINKI
012345

Gmina Chmielnik Aktualności
GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE 2012 - BŁĘDOWA TYCZYŃSKA - KRZYWA

Zawody sportowo – pożarnicze są formą szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Strażacy ochotnicy z Gminy Chmielnik co roku poświęcają wiele czasu i zaangażowania w przygotowania do zawodów. Doskonalą swoją sprawność fizyczną i umiejętności techniczne, a także osiągają coraz lepsze rezultaty czasowe w  ćwiczeniach. Jest to szczególnie ważne, gdyż udział w zawodach strażackich jest swoistym sprawdzianem gotowości bojowej do działań ratowniczo-gaśniczych, oraz niesienia szybkiej i sprawnej pomocy osobom poszkodowanym.

W niedzielę 10 czerwca 2012 roku strażacy po raz kolejny mieli okazję zaprezentować swoje przygotowanie sportowe w trakcie Zawodów Sportowo - Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Chmielnik, które odbyły się na działce położonej obok remizy OSP Błędowa Tyczyńska – Krzywa. W szranki o czołowe lokaty i puchary stanęło 7 drużyn męskich „grupy A” (2 drużyny wystawiła OSP Zabratówka). Na obiekcie zawodów startowały także 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające przy jednostce OSP Zabratówka i OSP Chmielnik, były to dwie drużyny w grupie chłopców i jedna w grupie dziewcząt.

Zawody Gminne rozpoczął uroczysty przemarsz wszystkich uczestniczących w imprezie jednostek OSP, który prowadził Komendant Gminny OSP Gminy Chmielnik druh Marek Czarnota. Zawodami kierował Prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Chmielniku druh Jan Kucaj, natomiast nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego PSP w Rzeszowie, na czele której stanął brygadier Roman Górski.
Na tor sztafety pierwsze wkroczyły młodzieżowe drużyny, które startowały według Międzynarodowego regulaminu zawodów CTiF. Są to młode druhenki i druhowie od 10 do 16 lat. Konkurencje stanowią sztafeta pożarnicza z przeszkodami 400 metrów i pożarniczy tor przeszkód, podczas pokonywania którego liczy się nie tylko czas, ale również poprawność wykonywanych czynności oraz zdyscyplinowanie zawodników.
Po ukończeniu zawodów przez młodszych druhów. rozpoczęły się zmagania drużyny starszych w „grupie A", które rywalizowały w dwóch konkurencjach tj.: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m i ćwiczeniu bojowym. Ćwiczenie bojowe polega na zbudowaniu linii ssawnej od motopompy do zbiornika z wodą, linii głównej i dwóch linii gaśniczych po dwa odcinki węża, podaniu wody i obróceniu prądem wody  tarczy oraz przewróceniu pachołków w końcowej części toru.
Zawody przebiegły w sportowej i przyjaznej atmosferze, wszystkie drużyny w trakcie startów wykorzystywały swoje maksymalne umiejętności i sprawność fizyczną. W konkurencjach z udziałem drużyn męskich rywalizacja była wyrównana, ponieważ zespoły były bardzo dobrze przygotowane do startu. Przebieg poszczególnych ćwiczeń był niejednokrotnie dramatyczny i zaskakujący, co było dodatkową atrakcją dla licznie zgromadzonych kibiców Po niezwykle zaciętej rywalizacji prowadzonej w duchu sportowej idei „fair play” zwycięzcami w kategorii męskiej okazali się druhowie z drużyny OSP Zabratówka II.

Klasyfikacja końcowa w „grupie A” przedstawia się następująco:

1. miejsce OSP Zabratówka II                           - z wynikiem 119,22 pkt.

2. miejsce OSP Zabratówka I                            - z wynikiem 123,32 pkt.

3. miejsce OSP Chmielnik                                 - z wynikiem 144,18 pkt.

4. miejsce OSP Błędowa. Tyczyńska - Krzywa     - z wynikiem 145,68 pkt.

5. miejsce OSP Wola Rafałowska                      - z wynikiem  150,59 pkt.

6. miejsce OSP Borówki                                   - z wynikiem 189,58 pkt.

7. miejsce OSP Błędowa Tyczyńska -Wieś         - z wynikiem  196,38 pkt.

 

W skład zwycięskiej drużyny z Zabratówki II weszli druhowie: Błażej Gwizdała, Krystian Kusz, Grzegorz Krzywonos, Krystian Olszowy, Sławomir Piotrowski, Eryk Rajzer, Patryk Rajzer, Mateusz Szczepański i Tomasz Szczepański.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych bezkonkurencyjna była młodzież z OSP Zabratówka.
Klasyfikacja końcowa MDP chłopców przedstawia się następująco:
1. miejsce MDP OSP Zabratówka                         - z wynikiem 1013,88 pkt.
2. miejsce MDP OSP Chmielnik                            - z wynikiem  890,40 pkt.

 

Klasyfikacja końcowa MDP dziewcząt przedstawia się następująco:
1. miejsce MDP OSP Zabratówka                         - z wynikiem 964,87 pkt

W drużynie młodzieżowej dziewcząt z Zabratówki startowały: Paulina Pieńczak, Katarzyna Ciura, Julia Piwońska, Natalia Piwońska, Julia Szczepańska, Natalia Szczepańska, Marzena Litwin, Edyta Madera, Patrycja Lekka, Andżelika Hawro, Andżelika Piotrowska i Ewelina Hadam. W  skład drużyny chłopców weszli: Witold Gonek, Krzysztof Kusz, Krystian Rajzer,  Sebastian Kmiotek, Dariusz Bała, Kamil Kozieł, Hubert Kozieł, Marcin Chmiel, Przemysław Helwin, Józef Kołdarz, Konrad Hawro, Paweł Ciura i Mirosław Wała.  
Warto podkreślić, że po kilku latach przerwy udział w zawodach wzięli chłopcy z MDP Chmielnik, którzy mimo braku doświadczenia zaprezentowali bardzo dobrą formę sportową.
Po zakończeni startów drużyny zostały uhonorowane pucharami i dyplomami. Wręczenia nagród dla najlepszych drużyn dokonali Wójt Gminy Pan Krzysztof Grad i Z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie brygadier Stanisław Kuźniar. Zaproszeni goście podziękowali strażakom za pracę włożoną w organizacje zawodów oraz podkreślili wysoki poziom sportowy startujących drużyn. Następnie strażacy zaprosili wszystkich uczestników zawodów na skromny poczęstunek.

Organizatorami tegorocznych zawodów był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Chmielniku i Gmina Chmielnik przy udziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Oceniając tegoroczne zawody w Błędowej Tyczyńskiej warto podkreślić, zarówno bardzo dobrą atmosferę w jakiej one przebiegały jak i ich znakomitą organizację, za którą słowa uznania należą się wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak sprawnego ich przebiegu, a w szczególności ich gospodarzom strażakom z jednostki OSP Błędowa Tyczyńska - Krzywa z druhem Prezesem  Bogdanem Oślizło i  Naczelnikiem Wiesławem Muriasem na czele.

 

 

  


Marek Czarnota


drukuj


Niedziela, 27 Maja 2018 r.
WYSZUKIWARKA
Sprzedaż nieruchomości
Aktualności
23 Maja 2018 r.
21 Lutego 2018 r.
Nabory do szkół na rok 2018/19
22 Grudnia 2017 r.
Nowe zasady segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Chmielnik obowiązujące od 1 stycznia 2018 r.
6 Pażdziernika 2017 r.
Rada Sołecka wraz z partnerami zrealizowała projekt "Promocja Przedsiębiorczości Sołectwa Wola Rafałowska" dofinansowany z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 a także z Urzędu Gminy Chmielnik.
19 Lipca 2017 r.
Wakacyjny Turniej Piłkarski o Puchar Wójta Gminy Chmielnik - lipiec 2017 r.
Ogłoszenia własne
21 Lutego 2018 r.
Nabory do szkół na rok 2018/19
22 Grudnia 2017 r.
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla Gminy Chmielnik za I półrocze 2018
22 Grudnia 2017 r.
Nowe zasady segregacji odpadów komunalnych na terenie Gminy Chmielnik obowiązujące od 1 stycznia 2018 r.
22 Sierpnia 2016 r.
Zaproszenie lokalnych przedsiębiorców i innych podmiotów do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny
Ogłoszenia inne
10 Kwietnia 2018 r.
Nabór wniosków na "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój" na lata 2014-2020
28 Marca 2018 r.
Regulaminu oraz ogłoszenia o naborze na stanowisko ds. rozliczania projektów w Biurze Stowarzyszenia ROF. Pliki do pobrania.
26 Marca 2018 r.
Bezpłatne zaszczepienia dzieci przeciw pneumokokom
23 Marca 2018 r.
Rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń
8 Marca 2018 r.
rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń
2 Marca 2018 r.
Projekt: A jak ciebie kto zapyta… - bohaterowie, miejsca, wydarzenia okresu walk o Niepodległą na Podkarpaciu w latach 1914-1922
2 Marca 2018 r.
Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach. Co masz zrobić?
20 Lutego 2018 r.
Uchwałą Zarządu Stowarzyszenia ROF zostały przyjęte dokumenty do naboru uzupełniającego w ramach projektu "Wsparcie rozwoju OZE na terenie ROF – projekt parasolowy" Nabór zaplanowany został na okres 19 marca – 20 kwietnia br.
MKS
6 Lipca 2017 r.
Informujemy Pasażerów zainteresowanych dojazdem w godzinach nocnych do Chmielnika i Zabratówki spod WSK (...)
17 Listopada 2016 r.
Rozkład jazdy autobusów MKS oraz cennik
6 Maja 2013 r.
Cennik na usługę wymiany i przechowywania opon, uwzględniający zniżkę dla mieszkańcówz terenu Związku Gmin PKS
7 Maja 2010 r.
Schemat sieci komunikacyjnej MKS
Realizacja: ProART